299,99 TL KDV Dahil
499,99 TL KDV Dahil
%40 İndirim
%40İndirim
207,89 TL KDV Dahil
269,99 TL KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Yeni Ürün
197,99 TL KDV Dahil
299,99 TL KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Yeni Ürün
1 2 >

Etek

Günlük yaşamda kadınların en çok tercih ettiği giysilerden biri olan etekler, geçmiş tarihlerden bugüne dek kadınlar için vazgeçilmez bir giysi modeli olmuştur. Etekler belden aşağıya doğru giyilen, belden oturan kumaş, kesim ve boyutlarına göre çeşitlilik gösteren bir kadın giyimidir.

  İçinde bulunulan döneme göre modellerde ve kumaşlarda farklılık gösterse bile, kadın etek modelleri tüm kadınlar için vazgeçilmezdir. Kadın etek modelleri içerisinde birçok çeşit olmakla beraber model ve boyut olarak birbirinden ayrılabilir. 

 Çeşitlerine Göre Kadın Etek Modelleri

 A Kesim Etek

 Bel bölgesinden bacaklara doğru bollaşan bir etek modelidir. Rahat bir etek modeli olmakla birlikte hem tesettür giyim için hem de açık giyim için oldukça kullanışlıdır.

 Kloş Etek

 Bol, kendinden dökümlü görünen, alt kısmı çan gibi gelen etek modelidir. Boy olarak diz altında olan bir etek modelidir.

 Düz Kesim Etek

 Belden bacaklara doğru düz bir şekilde inen kadın etek modelleri olarak örnek verilebilir.

  Kalem Etek

 Bel kısmı yüksek olmakla beraber aşağıya doğru kalem gibi görünüm veren dümdüz inen, genellikle diz hizasında ya da biraz aşağıda biten bir etek modelidir. 

 Pileli Etek

 Etek kumaşının birbiri üstüne katlanmasıyla oluşturulan bir kadın etek modelleridir. Bu katlamalar ince ya da kalın görünümlü de olabilir.

 Bağlamalı Etek 

 Biçim olarak yandan bağlanan ve uzun şekilde tercih edilen modellerdendir.

 Çan Etek 

 Bel bölgesinden aşağıya doğru açılan etek modelleridir. Hem bele hem de kalça üzerine tam oturan bir modeldir.

 Pantolon Etek 

 Paça kısımları geniş olan ve adı üstünde pantolon görünümlü bir etek modelidir. Genellikle tesettür giyimde tercih edilen bu model oldukça rahat bir kullanım sağlar.

 Asimetrik Etek

  Görünüm olarak önden ya da yandan birbirine zıt şekillerde kesilen bir modeldir. Farklılık veya değişik modelleri seven kişilerin oldukça tercih ettiği bir etek modelidir.

 Peplum Etek

 Eteklerin uç kısımlarına fırfır veya pile şeklinde eklenen modellerden oluşur.

 Parçalı Etek

 Aynı şekilde kesilmiş birden fazla parçadan oluşan eteklerdir.

 Bürümcük Etek 

 Büzgülü bir kumaştan yapılan etek modelidir. Kumaş türünden kaynaklı ütü gerektirmeyen bir modeldir. 

 Peştamal Etek

  Genel olarak denizde, plajda kullanılması için oldukça uygun bir modeldir. Mayo ve bikini üzerine yandan bağlanılabildiği için pratik bir modeldir.

 ​​​​Geniş Kemerli Etek

 Bel kısmından kalça kısmına doğru geniş ve düz kemer gibi görünen, alt kısmına da farklı model bir parça eklenerek yapılan etek türüdür.

 Fırfırlı Etek

 Kat kat veya tek kattan oluşan ve hareketli bir model olduğu için de kombin yaparken üst kısmın daha sade seçilmesi gereken bir etek modeli türüdür. 

 Lale Etek

 Bel hizasından aşağıya doğru genişleyen ve sonrasında daralıp incelen etek modelidir. Bu model bel kısmını kıvrımlı göstermesiyle birlikte çok şık ve zarif bir görünüm oluşturur.

 Balon Etek 

 ​​​Alt kısmı şişkin bir görünümdedir. Düz veya renkli kumaşlardan yapılan bir etek modelidir.

 Boyutuna Göre Kadın Etek Modelleri

 Mini Etek

 Mini etekler belden başlayıp diz üstünde biten eteklerdir. Bütün etek türlerinin içinde çoğunlukla tercih edilen modeldir. Kendine ve bacaklarına güveni olan kadınların oldukça tercih ettiği bir model olmakla birlikte kullanımı sırasında da dikkatli olunması gerekir.

 Midi Etek

 Midi etekler belden başlayıp genellikle diz altında biten ve ortalama boy olan uzun etek ve kısa etek arasında kalan bir modeldir. Bir eteğin midi boy olması için etek hizasının dizin altında olması gerekir. Midi etekler kullanılırken vücut oranına ve midi boy elbisenin modeline bakarak tercih edilmesi gerekir. Midi boylu bir elbiseyi kısa boylu bir kadın tercih edecek ise yüksek belli bir midi elbise seçmesi uygun olabilir.

 Maxi Etek 

 Belden ayak bileklerine kadar uzun olan etek modelleridir. Şıklık ve zariflik için oldukça ideal bir tür olan maxi etekler, düz etek ya da pileli etek şeklinde farklı olabilir. Her vücut tipine uygundur. Kolay kombinlenebilen ve her mevsim kullanılabilen maxi etekler aynı zamanda rahatlık açısından da oldukça kullanışlı bir modeldir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR