344,99 TL KDV Dahil
459,99 TL KDV Dahil
322,49 TL KDV Dahil
429,99 TL KDV Dahil
199,99 TL KDV Dahil
339,99 TL KDV Dahil
%41 İndirim
%41İndirim
Yeni Ürün
219,99 TL KDV Dahil
279,99 TL KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Yeni Ürün
1

Hırka

Hırka, kış aylarında, ilkbahar ve sonbaharda kullanılan, ana giyim unsuru ve kombin tamamlayıcı olarak giyilmektedir. Üretilen birçok hırka modeli, her yaştan ve her zevke hitap edecek şekilde çeşitlendirilmiştir. Özellikle çeşitli aksesuarlarla başlı başına bir kombin olan hırkalar, yeni sezonun da en gözde giyim ürünlerinin başında gelmektedir.

Hırka Modelleri

 Kadın hırka modelleri onlarca çeşitte, eşsiz dikişler ve kaliteli tasarımlarla üretilmektedir. Hem abiye hem de spor kombinlerle rahatlıkla kullanılabilen hırka modelleri, giyilerek, bele bağlanarak ya da omuzlara atılarak birçok şekilde kullanılabilir. En çok tercih edilen hırka modelleri şu şekildedir:

 Düğmeli hırka modelleri

Oversize hırka modelleri

kısa hırka modelleri

Uzun hırka modelleri

Detaylı hırka modelleri

Bu modeller aynı zamanda çeşitli renk ve desenlerle üretildiği için onlarca çeşide sahiptir.

 Düğmeli Hırka Modelleri

  Düğmeli hırka, yeni sezonun trendlerini belirleyen en favori hırka modelleri arasında kendine yer bulur. Düğme çeşidine göre spor, abiye, casual olarak kombinlenen düğmeli hırkalar, her mevsim kullanım rahatlığı sunar. Düğmeli hırka modelleri;

Sade düğmeli

Taşlı düğmeli

Küçük düğmeli

Büyük düğmeli

Olarak onlarca farklı şekilde tasarlanmıştır. Düğmeli hırka çeşitleri, tek başına pantolon ya da eteklerin üzerine giyilebileceği gibi, gömlek ve thsirtlerle de harika bir uyum yakalar.

 Oversize Hırka Modelleri

 Oversize terimi, son yılların en popüler giyim tarzlarından biridir. Hemen hemen her parçanın oversize üretimini bulmak mümkündür. Aynı şekilde oversize hırkalar da geniş bir kesim tarafından özellikle tercih edilmektedir. 

 Oversize hırka modellerinin bu kadar çok tercih edilmesinin başında elbette ki rahatlık unsuru gelmektedir. Aynı zamanda fazla kiloların saklanmasında da oldukça başarılıdır. Oversize hırka modelleri;

Taytlarla

Dar paça pantolonlarla

Oversize kesim diğer parçalarla 

 Rahatlıkla kombinlenebilir. Aynı zamanda oversize hırkalar, eşofmanlarla da rahatlıkla sporlaştırılabilir.

 Kısa Hırka Modelleri

 Kısa hırka modelleri, crop ürünlerin vazgeçilmez tamamlayıcılarıdır. Çok rahat ve regular bir kombin yaratmak isteyenler için kısa hırkalar oldukça idealdir. Aynı şekilde kısa hırka modelleri, kumaş cinsine göre rahatlıkla abiyeleştirilebilir. Kısa hırka modellerinin avantajı;

Yalnızca pantolon ya da etekle uyum sağlanabilir.

Omuza atılarak cool bir görünüm yaratılabilir.

Aynı boy bir crop ile birlikte giyildiğinde oldukça şık bir kombin tasarlanabilir.

 

 Uzun Hırka Modelleri

  Uzun kadın hırka modelleri, senelerdir modasını kaybetmeyen en gözde ürünlerdir. Tesettürlü giyime de uygun olması sebebiyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilir. Uzun kadın hırka modelleri, fazla talep görmesinden ötürü oldukça farklı tasarımlarla sunulmaktadır. Bu tasarımlara renkler ve farklı kumaş türleri de eşlik etmektedir. Uzun hırkalarda;

 Fazla kiloların saklanması

 Altına uzun bir çizmeyle giyilebilir olması

 Beline takılan bir kemerle elbise formuna dönüşmesi

 Gibi birçok alternatif bulunmaktadır. Bu sebeple uzun kadın hırka modelleri, her koleksiyonda muhakkak kendine yer bulan nadide modellerdir. 

 Detaylı Hırka Modelleri

 Hırka modelleri arasında en çok kitleye hitap eden bir diğer kategori ise detaylı hırka modelleri olmaktadır. Özellikle; yakalı, cepli, tüylü kumaşlı, uzun, kısa gibi birçok forma evrilebilir. Detaylı hırkalar, hemen hemen her görünüm ile kombinlenebilir. Bu da detaylı hırka modellerini ilk sıralara getiren bir etmendir.

 En sade görünümleri bile şıklaştırabilir.

Tek başına kazak olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Kendinden desenli birçok çeşidi bulunur.

Hemen hemen bütün hırka modelleri için kapsayıcı modellerdir.

 Tüm bunlar, detaylı hırka modellerinin avantajlarını sunmaktadır. Her gardıropta bulunması önerilen bu hırkalar, asla modası geçmeyen stil yansıtıcılarıdır.

 Hırka Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 Kadın hırka modelleri, gelişen tasarım teknolojileri ve talep fazlalığı sebebiyle yüzlerce farklı stillerde üretilmektedir. Bu kadar çok seçenek arasında en uygun modeli bulmak için;

Öncelikle vücudun iyi tanınması ve buna göre bir hırka seçimi yapılması gerekmektedir.

Uzun hırkalar, özellikle sonbahar ya da ilkbahar aylarında kaban yerine geçeceği için, en az 1 adet edinilebilir.

Kısa hırka modelleri, özellikle ofis çalışanları tarafından tercih edilmektedir. Çünkü oldukça kurtarıcı parçalardandır.

Kilo sorunu olanları oversize hırka modelleri seçimi uygun olacaktır. Bu seçim; dar bir pantolonla tamamlanarak oldukça fit bir görünüm yakalanabilir.

Kadın hırka modelleri içerisinde, renk bakımından en çok tercih edilen renkler, pastel renklerdir. Beyaz, siyah, mavi, yeşil gibi soft renkler, kombinlenmesi kolay ve her görünüm ile uyumludur.

 Hırka Seçiminde Kumaş Tercihi

 Hırka seçimi yaparken aynı şekilde kumaş tercihi de önem arz etmektedir. Yünlü kumaşlardan triko kumaşlara kadar uzanan bir yelpaze mevcuttur. Burada önerilen; mevsimlik en az 1 hırkaya sahip olmak, kullanıcıya pratiklik sağlayacaktır. 

 Bununla birlikte, özellikle soğuk havalarda kazakların üzerine giyilecek yünlü kumaştan hırkalar yine tercih edilmesi önerilen hırka çeşitlerindendir. Tamamen kullanıcının zevkine göre belirlenmesi gereken kumaş seçimi, zengin hırka kategorisini daha da kaliteli kılmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR